Рубрика журналу: Трибуна молодого вченого
Сторінки: 180-187
Тематика журналу: Актуальні проблеми кримінального судочинства
Видавець: ТОВ "Правова Єдність"
Рік: 2018
Номер журналу: 4
Скачати файл: 4_2018_ivanov.pdf
Кількість переглядів: 181
  / 0
PoorBest 

Анотація

Конституційний Суд України посідає особливе місце в системі судоустрою та національному механізмі забезпечення прав осіб, в тому числі учасників кримінального провадження, а тому завжди був і залишається предметом жвавих наукових дискусій серед науковців і практиків, що й обумовлює актуальність цього наукового дослідження.

Метою статті є аналіз місця та ролі Конституційного Суду України у національному механізмі забезпечення прав учасників кримінального провадження.

У статі визначено співвідношення понять «конституційна юрисдикція» та «конституційна юстиція» та обґрунтовано, що конституційна юстиція є зовнішньою формою конституційної юрисдикції, що покликана забезпечувати незалежність і ефективність конституційної юрисдикції у виконанні нею своїх завдань. Встановлено, що Конституційний Суд України бере участь у забезпеченні прав учасників кримінального провадження  як національного механізму забезпечення прав учасників кримінального провадження, роль Конституційного Суду України у забезпеченні прав учасників кримінального провадження є дуже важливою і необхідною для реалізації принципів правової держави в Україні. Також визначено, що Конституційний Суд України як державний орган покликаний стояти на сторожі Конституції України, виступаючи міцним і дієвим гарантом прав людини в країні, що зумовлює необхідність діяльності Конституційного Суду України як національного механізму забезпечення прав учасників кримінального провадження.

У дослідженні проаналізовано наукові підходи щодо завдань, які реалізує Конституційний Суд з метою забезпечення прав людини, в тому числі учасників кримінального провадження. Автором доведено, що завданням Конституційного Суду як органу конституційної юстиції є функціонування конституційної юрисдикції, діяльність якої полягає у здійсненні конституційного контролю, вирішенні правових спорів, що стосуються конституційних правовідносин, і здійсненні впливу на правову дійсність у державі у рамках повноважень, що надані конституційній юстиції законом.

Ключові слова: Конституційний Суд України, конституційна юрисдикція, конституційна юстиція, національний механізм забезпечення прав людини, забезпечення прав учасників кримінального провадження. 

2018 4 tutyl 1

2018 4 zmist 1 ukr

 

2019 1 zmist ukr 4

2018 4 zmist ukr 2

2018 4 zmist ukr 3