- Номери журналу
- №1 2018 Актуальні проблеми кримінального судочинства
- Проблеми криміналістики
- Особа злочинця як елемент криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя
Особа злочинця як елемент криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя
Анотація
Статтю присвячено дослідженню особи злочинця як елемента криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя. Актуальність дослідження цього питання полягає в тому, що особа злочинця як елемент криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя, незважаючи на його практичну значимість, в криміналістичній літературі не досліджена.
Метою цієї статті є наукове обґрунтування структури особи злочинця як елемента криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя та розкриття його змісту.
У статті на основі системного аналізу теоретичних наукових положень, норм вітчизняного законодавства та матеріалів слідчої і судової практики розкриваються проблемні питання щодо особи злочинця як елемента криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя, формулюється його поняття, визначається зміст цього елемента та обґрунтовується його структура й кореляційні зв’язки особи злочинця з іншими елементами криміналістичної характеристики порушень недоторканності приватного життя. Доводиться, що система відомостей про особу злочинця дозволяє не лише правильно кваліфікувати вчинене кримінальне правопорушення, а й значно підвищує ефективність процесу висування версій та планування розслідування, вибору тактичних прийомів проведення процесуальних дій та розслідування в цілому.
Робляться висновки, що особа злочинця як елемент криміналістичної характеристики – це сукупність відомостей щодо фізичних, соціальних, морально-психологічних та інших ознак і властивостей, характерних для осіб, що вчинили кримінальне правопорушення певного виду.
Особа злочинця при вчиненні порушень недоторканості приватного життя – це суб’єкт, який неуповноважений збирати, зберігати, використовувати, знищувати, поширювати та змінювати відомості про приватне життя іншої особи, що являються конфіденційною інформацією про цю особу.
Наведені узагальнені дані про особу злочинця як елемента криміналістичної характеристики вчинення порушень недоторканності приватного життя та встановлений їх кореляційний зв’язок з іншими елементами криміналістичної характеристики.
Ключові слова: криміналістична характеристика, елемент криміналістичної характеристики, особа злочинця, структура особи злочинця, приватне життя, недоторканність приватного життя.