- Номери журналу
- №1 2018 Актуальні проблеми кримінального судочинства
- Трибуна молодого вченого
- Строки досудового розслідування
Строки досудового розслідування
Анотація
У статті на підставі проведеного аналізу наукових джерел, присвячених строкам кримінального провадження, матеріалів правозастосовчої діяльності, розглядаються питання реалізації строків досудового розслідування. Аналізуються положення Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03 жовтня 2017 р. № 2147-VIII, яким вітчизняний законодавець концептуально змінив строки досудового розслідування та процесуальний порядок їх обчислення.
Метою статті є дослідження нових законодавчих змін до ст. 219 КПК України, ведених в дію через прийняття Закону України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03 жовтня 2017 р. № 2147-VIII, виявлення їх недоліків і надання пропозицій щодо оптимізації положень чинного КПК України в цій частині.
Визначається поняття та значення процесуальних строків, строків досудового розслідування з урахуванням останніх змін у Кримінальному процесуальному кодексі України.
Автором аналізується нова підстава закриття кримінального провадження – якщо закінчився новий термін досудового розслідування (6‒18 місяців) – крім випадку, коли особі повідомили про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину проти життя і здоров’я людини.
З метою удосконалення Кримінального процесуального кодексу України, для забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування та судового розгляду, пропонується внести зміни до Кримінального процесуального кодексу України щодо процесуального порядку обчислення строків досудового розслідування, зокрема з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Ключові слова: строки, досудове розслідування, кримінальне провадження, зміни, обчислення строків.