ISSN 2413-5372, Свідоцтво про державну перереєстрацію КВ №25381-15321 ПР від 07.01.2023 р.
Search

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ЖУРНАЛ "ВІСНИК КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА"

Архів номерів

Криміналістична характеристика декларування недостовірної інформації

Сторінки: 156-166
Рік: 2018
Видавець: ТОВ "Правова Єдність"
Скачати файл: 2_2018_Toporecka.pdf

Анотація

У статті на підставі аналізу наукової літератури з криміналістики, кримінального процесу та з урахуванням актуальних змін до ст. 366-1 Кримінального кодексу України, Закону України «Про запобігання корупції» проведено аналіз криміналістично значущих ознак декларування недостовірної інформації.

Метою цієї статті є дослідження  криміналістичної характеристики  декларування недостовірної інформації.

Криміналістична характеристика злочину розглядається авторами як  система, що містить сукупність криміналістично значущих ознак, притаманних певному виду злочину. Як і будь-яке системне утворення, криміналістична характеристика злочинів складається із взаємопов’язаних  частин — елементів. Вказані елементи існують не відособлено, а пов’язані певними кореляційними зв’язками, обумовленими послідовним розміщенням елементів  відповідно до послідовності розгортання злочинної діяльності, починаючи з позиції: 1) особистість злочинця, що діє в напрямку; 2) вибору предмета посягання; 3) в певній обстановці; 4) шляхом застосування певних способів; 5) що викликає відповідні наслідки у вигляді комплексу слідів і збитку.

У статті проаналізовано такі елементи криміналістичної характеристики декларування недостовірної інформації: особа злочинця, предмет безпосереднього злочинного посягання, спосіб вчинення злочину, слідова картина.

Криміналістична характеристика декларування недостовірної інформації допомагає відмежувати вказаний злочин від інших службових злочинів; злочинів, пов’язаних з корупцією; та однойменного адміністративного правопорушення. Криміналістична характеристика декларування недостовірної інформації полегшує визначення кола обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні щодо злочинів цього виду, та планування їх розслідування. Водночас, під час розслідування злочинів цього виду виникає низка проблем, які потребують подальшого вирішення, а тому зазначене питання вимагає окремого наукового дослідження, що стане предметом подальших наукових досліджень.

Ключові слова: декларування недостовірної інформації, криміналістична характеристика злочину, електронна декларація, суб’єкт декларування, недостовірні відомості. 

Подати статтю