ISSN 2413-5372, Свідоцтво про державну перереєстрацію КВ №25381-15321 ПР від 07.01.2023 р.
Search

НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ ЖУРНАЛ "ВІСНИК КРИМІНАЛЬНОГО СУДОЧИНСТВА"

Правові засади електронного правосуддя

Правові засади електронного правосуддя

Сторінки: 24-28
Рік: 2018
Видавець: ТОВ "Правова Єдність"
Скачати файл: 3_2018_Kuchunska.pdf

Анотація

Концепція побудови Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, прийнята в 2018 році, передбачає масштабну та системну інкорпорацію інформаційних технологій у судову систему України. Зазначена система покликана вирішити низку важливих питань, зокрема забезпечити електронний документообіг процесуальних документів, електронну та ефективну комунікацію між судовими органами та учасниками процесу, ведення архіву судових справ, можливість отримувати достовірні статистичні дані тощо. Авторами статті проаналізовані прийняті в Україні нормативно-правові акти, що регламентують впровадження згаданої вище системи.

Мета статті полягає у тому, щоб дослідити правові засади електронного правосуддя, визначити основні напрями його впровадження, окреслити проблемні аспекти застосування ЄСІТС в Україні та запропонувати напрями вирішення таких проблемних аспектів, ґрунтуючись на зарубіжних дослідженнях у цій сфері.

Автори статті звертають увагу на такі базові засади електронного правосуддя, як доступ до правосуддя, раціональне застосування новітніх інформаційних технологій, забезпечення швидкості та зручності у користуванні споживачами електронного правосуддя, дотримання високого рівня безпеки системи електронного правосуддя.

У дослідженні звертається увага на необхідність більш чіткого та гармонійного формулювання понять і визначень, що стосуються електронного правосуддя, наводяться та аналізуються думки з цього приводу з іноземних джерел.

Електронне правосуддя постає як необхідність здійснення правосуддя в сучасних умовах розвитку суспільства. При цьому важливе застосування європейського стратегічного підходу до його імплементації. Такий підхід дозволяє забезпечити доступ до правосуддя всім верствам населення, зважити доцільність застосування інформаційних технологій у судовій системі, ставити та реалізовувати оптимальні цілі й завдання електронного правосуддя.

Ключові слова: електронне правосуддя, кіберправосуддя, єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система, інформаційні технології. 

 

Правові засади електронного правосуддя